Atrask Kiniją: Išsamus kelionių po šalį vadovas

Atrask Kiniją: Išsamus kelionių po šalį vadovas

Kinija yra didžiulė šalis su turtinga istorija, įvairia kultūra ir neįtikėtinais kraštovaizdžiais, dėl kurių ji yra viena iš populiariausių kelionių krypčių keliautojams. Nuo triukšmingų Šanchajaus ir Pekino miestų iki nuostabių gamtos stebuklų Zhangjiajie ir Jiuzhaigou – Kinijoje kiekvienas ras kažką sau.

Šiame išsamiame vadove plačiau apžvelgsime skirtingus Kinijos regionus ir populiariausias keliautojų vietas, taip pat geriausius būdus keliauti po šalį, įskaitant greituosius traukinius ir vietinius skrydžius. Taip pat apžvelgsime svarbiausius kultūros paminklus, lauko nuotykius ir kulinarinius potyrius, kuriuos gali pasiūlyti Kinija, bei apgyvendinimo galimybes – nuo biudžetinių nakvynės namų iki prabangių viešbučių.

Kinijos regionai ir svarbiausios lankytinos vietos

Kinija suskirstyta į 23 provincijas, penkis autonominius regionus, keturias savivaldybes ir du specialiuosius administracinius regionus. Kiekvienas regionas pasižymi savita kultūra, virtuve ir lankytinomis vietomis, todėl labai svarbu suplanuoti maršrutą atsižvelgiant į savo interesus ir pageidavimus.

Keletas svarbiausių Kinijos vietų yra šios:

Pekinas

Pekinas, kaip Kinijos sostinė, yra privaloma keliautojų lankoma vieta. Šiame šurmuliuojančiame metropolyje yra ką pamatyti ir nuveikti – nuo istorinio Uždraustojo miesto ir Tiananmenio aikštės iki žymiosios Didžiosios kinų sienos.

Šanchajus

Šanchajus yra didžiausias Kinijos miestas ir pasaulinis finansų centras. Jis garsėja modernia panorama, triukšmingais prekybos rajonais ir istoriniais paminklais, tokiais kaip Bundas ir Ju sodas.

Sianas

Sianas yra vienas seniausių Kinijos miestų, kadaise buvęs šalies sostine. Jame yra garsieji Terakotiniai kariai ir žirgai, taip pat senovinė miesto siena ir musulmonų kvartalas.

Zhangjiajie

Zhangjiajie yra nuostabus nacionalinis parkas, garsėjantis unikaliomis uolų formomis, giliais tarpekliais ir vešliais miškais. Jis įkvėpė filmo „Avataras” plūduriuojančius kalnus.

Keliavimas po Kiniją

Kinija turi gerai išvystytą transporto tinklą, todėl keliauti po šalį yra paprasta. Keletas geriausių būdų keliauti yra šie:

Greitieji traukiniai

Kinija turi didžiausią pasaulyje greitųjų traukinių tinklą, kuriame traukiniai išvysto iki 350 km/val. greitį. Tai leidžia greitai ir efektyviai keliauti tarp miestų.

Valstybiniai skrydžiai

Kinijoje taip pat gerai išvystytas vidaus skrydžių tinklas, oro uostai yra beveik kiekviename didesniame mieste. Skrydžiai yra gera išeitis skrendant dideliais atstumais arba jei trūksta laiko.

Autobusai

Autobusai yra biudžetui palankus būdas keliauti po Kiniją, tačiau jie gali būti lėti ir nepatogūs, ypač važiuojant dideliais atstumais.

Kultūros paminklai

Kinija turi turtingą kultūrinį paveldą, kuris siekia tūkstančius metų. Keletas svarbiausių kultūros paminklų, kuriuos verta apžiūrėti:

Uždraustasis miestas

Uždraustasis miestas Mingų ir Čingų dinastijų laikais buvo imperatoriškieji rūmai ir yra vienas labiausiai lankomų Pekino objektų.

Dangaus šventykla

Dangaus šventykla yra daoistinis šventyklų kompleksas, kuriame imperatoriai melsdavosi už gerą derlių.

Terakotiniai kariai ir žirgai

Terakotiniai kariai ir žirgai – tai natūralaus dydžio molinių skulptūrų, vaizduojančių pirmojo Kinijos imperatoriaus kariuomenę, kolekcija. Jos buvo palaidotos kartu su imperatoriumi 210-209 m. pr. m. e. ir atrastos 1974 m.

Nuotykiai po atviru dangumi

Kinijoje yra įvairių kraštovaizdžių – nuo aukštų kalnų iki nepaliestų paplūdimių. Keletas geriausių lauko nuotykių, kuriuos verta išbandyti:

Žygis pėsčiomis Didžiąja kinų siena

Žygis pėsčiomis Didžiąja kinų siena yra populiari Pekino lankytojų pramoga. Sienoje yra kelios atkarpos, kuriomis galima žygiuoti pėsčiomis, kiekviena jų pasižymi unikaliu kraštovaizdžiu ir sudėtingumo lygiu.

Žengimas į Zhangjiajie nacionalinį parką

Zhangjiajie nacionalinis parkas – tai žygeivių rojus, kuriame įrengta daugybė kilometrų takų, vingiuojančių per nuostabius parko uolų darinius ir tarpeklius.

Keliavimas Jangdzės upe

Jangdzės upė yra ilgiausia Kinijos upė ir populiari upių kruizų vieta. Trijų tarpeklių upės atkarpa yra ypač vaizdinga, ją galima apžiūrėti per kelių dienų kruizą.

Kulinariniai potyriai

Kinų virtuvė visame pasaulyje garsėja savo drąsiais skoniais ir unikaliais ingredientais. Keletas geriausių kulinarinių patirčių, kurias verta išbandyti Kinijoje:

Hotpot

Hotpot – tai populiarus kinų patiekalas, kai prie stalo verdančio sultinio puode verdama mėsa, daržovės ir makaronai. Tai smagus ir interaktyvus valgymas, puikiai tinkantis grupėms.

Dumplingai

Koldūnai yra pagrindinis kinų virtuvės patiekalas, kurį galima rasti visoje šalyje. Jie gali būti įdaryti įvairia mėsa, daržovėmis ir prieskoniais ir dažnai patiekiami virti garuose arba kepti.

Gatvės maistas

Kinijoje yra gyvybinga gatvės maisto scena, kurioje pardavėjai prekiauja viskuo – nuo ant iešmo keptos mėsos iki keptų makaronų. Būtinai paragaukite vietinių patiekalų, tokių kaip jianbing (pikantiškas blynas) ir roujiamo (sumuštinis).

Apgyvendinimo galimybės

Kinijoje yra daugybė apgyvendinimo galimybių, tinkančių kiekvienam biudžetui ir pageidavimams. Keletas geriausių variantų:

Hosteliai

Nakvynės namai yra biudžetui draugiškas variantas keliautojams ir juos galima rasti beveik kiekviename didesniame Kinijos mieste. Juose siūlomi bendrabučio tipo kambariai ir privatūs kambariai, dažnai juose yra bendrų erdvių, kuriose svečiai gali bendrauti.

Viešbučiai

Kinijoje taip pat yra daugybė viešbučių – nuo biudžetinių iki prabangių. Kinijoje veikia daug tarptautinių viešbučių tinklų, todėl nesunku rasti pažįstamą prekės ženklą.

Airbnb

Airbnb vis labiau populiarėja Kinijoje, ypač tokiuose miestuose kaip Šanchajus ir Pekinas. Tai geras pasirinkimas keliautojams, kurie nori daugiau vietinės patirties ir patogumo turėti savo erdvę.

Atsakymai

1. Ar man reikia vizos, kad galėčiau aplankyti Kiniją?

Taip, daugumai lankytojų, atvykstančių į Kiniją, reikės vizos. Reikalingos vizos tipas priklausys nuo jūsų apsilankymo tikslo ir viešnagės trukmės.

2. Kokiu metų laiku geriausia aplankyti Kiniją?

Geriausias laikas lankytis Kinijoje priklauso nuo lankomo regiono ir jus dominančios veiklos. Paprastai pavasaris (nuo kovo iki gegužės) ir ruduo (nuo rugsėjo iki lapkričio) yra geriausias laikas apsilankyti, nes oras švelnus, o žmonių minios mažesnės.

3. Ar saugu keliauti po Kiniją?

Kinija apskritai yra saugi šalis keliauti, tačiau svarbu imtis atsargumo priemonių, pavyzdžiui, vengti nelicencijuotų taksi automobilių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *