Balio tyrinėjimas: Geriausi regionai, veiklos ir apgyvendinimo vietos

Balio tyrinėjimas: Geriausi regionai, veiklos ir apgyvendinimo vietos

Nuo nuostabių paplūdimių ir vešlių ryžių laukų iki gyvo kultūrinio paveldo ir gardžių patiekalų – Balyje kiekvienas keliautojas ras kažką sau. Ši Indonezijos sala siūlo neįtikėtinai daug įspūdžių, nesvarbu, ar ieškote poilsio, nuotykių, ar kultūrinio pažinimo. Šiame vadove apžvelgsime Balio regionus ir svarbiausias lankytinas vietas, geriausius būdus keliauti po salą, kultūros paminklus, kuriuos būtina pamatyti, ir nuotykius gamtoje, taip pat apgyvendinimo galimybes, tinkančias kiekvienam biudžetui.

Balio regionai ir svarbiausios lankytinos vietos

Balis suskirstytas į kelis skirtingus regionus, kurių kiekvienas pasižymi savitu charakteriu ir lankytinomis vietomis. Štai keletas svarbiausių salos lankytinų vietų:

 • Ubudas: Balio širdyje įsikūręs Ubudas garsėja vešliais miškais, terasiniais ryžių laukais ir gyvybinga meno scena. Tai puiki bazė tyrinėti Balio kultūrinį paveldą, įskaitant kultinę Tirta Empul šventyklą ir nuostabią Tegalalango ryžių terasą.
 • Kuta ir Seminjakas: Šie kaimyniniai miestai, esantys Balio pietuose, garsėja audringu naktiniu gyvenimu, gražiais paplūdimiais ir aukščiausios klasės apsipirkimo bei maitinimo galimybėmis.
 • Nusa Dua: Balio pietinėje pakrantėje įsikūrusioje Nusa Dua yra keletas prabangiausių salos kurortų ir SPA centrų, taip pat nuostabūs paplūdimiai ir pasaulinio lygio golfo aikštynai.
 • Kanggu: Šis ramus pakrantės miestelis populiarus tarp banglentininkų ir skaitmeninių klajoklių, čia vyrauja ramesnė ir bohemiškesnė atmosfera nei kai kuriuose labiau turistiniuose Balio rajonuose.

Keliavimas po Balį

Atsižvelgiant į jūsų biudžetą ir pageidavimus, po Balį galima keliauti keliais būdais. Štai keletas populiariausių variantų:

 • Motociklai: Motociklo nuoma – pigus ir patogus būdas tyrinėti Balį, tačiau turėkite omenyje, kad eismas gali būti chaotiškas, o kelių sąlygos ne visada idealios.
 • Taksistai ir dalijimosi automobiliais paslaugos: Taksi ir dalijimosi automobiliais paslaugos, pavyzdžiui, „Grab”, Balyje yra plačiai prieinamos ir yra geras pasirinkimas ilgesnėms kelionėms arba kai nesijaučiate patogiai vairuodami patys.
 • Vietiniai autobusai: Balyje veikia vietinių autobusų tinklas, jungiantis didžiuosius salos miestus ir miestelius, ir tai puikus būdas keliauti turint mažą biudžetą.

Kultūros paminklai ir nuotykiai gamtoje Balyje

Balis garsėja turtingu kultūriniu paveldu, todėl čia gausu lankytinų vietų ir lankytinų objektų, kuriuos galima ištirti, įskaitant:

 • Uluwatu šventykla: Ant uolos, iš kurios atsiveria vaizdas į Indijos vandenyną, stūksanti stulbinanti šventykla yra viena iš žymiausių Balio lankytinų vietų.
 • Baturo kalnas: Nuotykių trokštantiems keliautojams būtina leistis į žygį į šį aktyvų ugnikalnį, iš kurio atsiveria neįtikėtini saulėtekio vaizdai virš atšiaurios Balio gamtos.
 • Balio paukščių parkas: Čia gyvena daugiau nei 1 000 paukščių rūšių, todėl šį didžiulį parką būtina aplankyti gyvūnų mylėtojams ir šeimoms.
 • Tirta Empul šventykla: Šis senovinis šventyklų kompleksas garsėja šventuoju šaltinio vandeniu, kuris, kaip tikima, turi gydomųjų galių ir naudojamas hinduistų apsivalymo apeigose.
 • Ubudo beždžionių miškas: Šiame miško draustinyje gyvena šimtai žaismingų makakų, todėl jis yra populiari gamtos mylėtojų vieta.

Lauko pramogų entuziastams Balis taip pat siūlo daugybę nuotykių galimybių, įskaitant:

 • Plaukiojimas banglentėmis: Dėl pasaulinio lygio bangų ir šilto vandens ištisus metus Balis yra visų lygių banglentininkų meka.
 • Plaukimas plaustais baltuoju vandeniu: Balio upės siūlo vienus geriausių plaukimų plaustais Pietryčių Azijoje – nuostabūs vaizdai ir sudėtingi slenksčiai.
 • Nardymas: Balio krištolo skaidrumo vandenyse knibždėte knibžda spalvingos jūros gyvybės, todėl šis regionas yra geriausia vieta nardytojams ir narams.
 • Važinėjimas dviračiais: Balio vaizdingi keliai ir kraštovaizdis yra puiki vieta dviračių sporto entuziastams – čia gausu dviračių nuomos galimybių.

Apgyvendinimo galimybės Balyje

Nesvarbu, ar ieškote biudžetui palankių nakvynės namų, prabangių vilų, ar ko nors tarp jų, Balyje yra daugybė apgyvendinimo galimybių, tinkančių kiekvienam biudžetui ir pageidavimams. Štai keletas populiariausių pasirinkimų:

 • Svečių namai: Norintiems autentiškesnės ir biudžetui palankesnės patirties, puikus pasirinkimas yra svečių namai, kuriuose siūlomi patogūs kambariai vietiniuose namuose.
 • Butikiniai viešbučiai: Balyje įsikūrę vieni stilingiausių ir unikaliausių Azijos butikinių viešbučių, kuriuose gausu pasirinkimų kiekvienam skoniui ir biudžetui.
 • Vilos ir kurortai: Norintiems patirti tikrą prabangą, Balio vilos ir kurortai siūlo pasaulinio lygio patogumus ir kvapą gniaužiančią aplinką, dažnai su privačiais baseinais ir SPA.

Dažniausiai užduodami klausimai

K: Kada geriausia lankytis Balyje?

A: Balyje sausasis sezonas trunka nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio, todėl tai geriausias laikas apsilankyti, nes čia vyrauja saulėtas oras ir iškrenta minimalus kritulių kiekis. Tačiau tai taip pat yra pats turizmo sezono įkarštis, todėl tikėkitės didesnių kainų ir minios žmonių. Drėgnasis sezonas nuo spalio iki balandžio mėnesio atneša daugiau lietaus, bet taip pat mažesnes kainas ir mažiau turistų.

K: Ar man reikia vizos, kad galėčiau aplankyti Balį?

A: Lankytojai iš daugumos šalių, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas, gali atvykti į Indoneziją be vizos iki 30 dienų. Jei planuojate pasilikti ilgiau, atvykus arba iš anksto Indonezijos ambasadoje ar konsulate turėsite pateikti prašymą išduoti vizą. Bet daugeliui Europos šalių gyventojams reikia vizos atvykimui.

K: Ar Balis yra saugus keliautojams?

A: Paprastai Balis laikomas saugia vieta keliautojams, čia nusikaltimų ir smurto lygis nedidelis. Tačiau lankytojai turėtų žinoti apie smulkias vagystes ir sukčiavimus bei imtis atsargumo priemonių savo daiktams ir asmeniniam saugumui apsaugoti.

K: Kokia yra vietinė valiuta Balyje?

A: Vietinė valiuta Balyje yra Indonezijos rupija (IDR). Bankomatai plačiai paplitę daugelyje miestų ir miestelių, o kredito kortelės priimamos daugumoje viešbučių ir restoranų.

K: Koks aprangos kodas Balyje?

A: Balyje vyrauja hinduizmas, todėl lankydamiesi šventyklose ar kitose religinėse vietose lankytojai turėtų apsirengti pagarbiai. Tai reiškia, kad reikia dengti pečius ir kelius ir vengti apnuoginančių drabužių. Tačiau paplūdimiuose ir turistinėse zonose priimtini vakarietiško stiliaus drabužiai.

K: Kokie yra geriausi būdai keliauti po Balį?

A: Balyje yra įvairių transporto priemonių, įskaitant motociklus, taksi ir vietinius autobusus. Motociklai yra populiarus ir nebrangus būdas tyrinėti salą, tačiau būtinai dėvėkite šalmą ir laikykitės vietinių eismo taisyklių. Turistiniuose rajonuose plačiai paplitę taksi automobiliai, tačiau prieš sėsdami į juos būtinai susitarkite dėl kainos. Vietiniai autobusai yra pigiausias variantas, tačiau jie gali būti perpildyti ir nepatogūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *