Kelionės po Naująją Zelandiją: Kelionių vadovas

Kelionės po Naująją Zelandiją: Kelionių vadovas

Naujosios Zelandijos Šiaurės ir Pietų salų apžvalga

Naujosios Zelandijos Šiaurės ir Pietų salos garsėja nuostabiais kraštovaizdžiais, įvairiomis kultūromis ir jaudinančiais nuotykiais. Šiaurės saloje galima pamatyti geoterminius stebuklus, maorių kultūrą ir gyvybingus miestus, tokius kaip Oklendas ir Velingtonas. O Pietų sala gali pasigirti atšiauriais kalnais, ledynais, fiordais ir tyrais paplūdimiais. Nesvarbu, ar esate gamtos mylėtojas, adrenalino mėgėjas, ar kultūros ieškotojas, Naujojoje Zelandijoje kiekvienas ras ką nors sau.

Geriausi keliavimo po Naująją Zelandiją būdai

Kad kelionė po Naująją Zelandiją būtų kuo naudingesnė, turite pasirinkti geriausią transporto priemonę. Jei pirmenybę teikiate lankstumui ir patogumui, geriausias pasirinkimas – išsinuomoti automobilį arba kemperį. Taip galėsite tyrinėti savo tempu, sustoti, kada panorėję, ir pasiekti nepažįstamas vietas. Jei jūsų biudžetas ribotas, viešasis transportas, pvz., autobusai ir traukiniai, gali būti tinkamas pasirinkimas, ypač trumpesnėms kelionėms.

Nuomojami automobiliai

Išsinuomoti automobilį Naujojoje Zelandijoje palyginti paprasta ir nebrangu. Priklausomai nuo savo poreikių ir pageidavimų, galite rinktis iš plataus transporto priemonių asortimento – nuo kompaktiškų automobilių iki visureigių. Populiariausios automobilių nuomos bendrovės Naujojoje Zelandijoje yra „Avis”, „Budget”, „Hertz” ir „Thrifty”. Tik įsitikinkite, kad turite galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir kredito kortelę, kad galėtumėte užsisakyti automobilį.

Kemperiai

Jei norite sujungti transportą ir apgyvendinimą į vieną, puikus pasirinkimas – išsinuomoti kemperį. Taip galėsite turėti namus ant ratų su visais jums reikalingais patogumais, pavyzdžiui, lova, virtuve ir tualetu. Vienos geriausių kemperių nuomos bendrovių Naujojoje Zelandijoje yra „Britz”, „Maui” ir „Jucy”. Tačiau nepamirškite, kad vairuojant kemperį reikia daugiau įgūdžių ir atidumo nei vairuojant automobilį, ypač siauruose ir vingiuotuose keliuose.

Viešasis transportas

Jei keliaujate vienas arba turite ribotą biudžetą, viešasis transportas gali būti tinkamas pasirinkimas. Naujoji Zelandija turi patikimą autobusų tinklą, kurį valdo tokios bendrovės kaip „Intercity” ir „Nakedbus”, aptarnaujančios daugumą pagrindinių vietų abiejose salose. Taip pat yra vaizdingų traukinių „TranzAlpine”, kurie veža per nuostabias Pietų Alpes.

Kelionių maršrutai

Dabar, kai jau pasirinkote transporto priemonę, metas suplanuoti kelionės maršrutą. Naujoji Zelandija turi begalę galimybių – nuo trumpų vienos dienos išvykų iki įspūdingų kelionių, trunkančių savaites ar mėnesius. Pateikiame keletą kelių kelionių idėjų, paremtų skirtingais interesais ir laiko rėmais.

Gamtos mylėtojų rojus

Jei mėgstate gamtą ir lauko pramogas, pateikiame maršrutą, kuriame aprėpiami geriausi Naujosios Zelandijos gamtos stebuklai.

1-2 diena: Oklandas ir Koromandelio pusiasalis
3-4 diena: Rotua ir Taupo
5-6 diena: Tongariro nacionalinis parkas ir Tekapo ežeras
7-8 diena: Kuko kalnas ir Milfordo skardis
9-10 diena: Kvinstaunas ir Wanaka
11-12 diena: Lapės ir Franzo Josefo ledynai
13-14 diena: Abelio Tasmano nacionalinis parkas ir Marlborough Sounds

Kultūros ir istorijos entuziastams

Jei domitės maorių kultūra, istorija ir menu, šis maršrutas jus nuves į svarbiausias Naujosios Zelandijos kultūros vietas ir muziejus.

1-2 diena: Oklandas ir Oklando karo memorialinis muziejus
3-4 diena: Rotoroa ir Te Puia maorių kaimas
5-6 diena: Veilingtonas ir Te Papa Tongarewa nacionalinis muziejus
7-8 diena: Christchurch ir Kenterberio muziejus
9-10 diena: Dunedinas ir Otago muziejus
11-12 diena: Nelsonas ir „World of WearableArt” bei Klasikinių automobilių muziejus
13-14 diena: Oklandas ir Oklando meno galerija Toi o Tāmaki

Maistas ir vynas

Jei esate gurmanas ir vyno mėgėjas, šis maršrutas nukels jus į geriausias kulinarines vietas Naujojoje Zelandijoje.

1-2 diena: Oklandas ir Oklando žuvų turgus
3-4 diena: Waiheke sala ir vynuogynai
5-6 diena: Hawke’s Bay ir vyninės
7-8 diena: Velingtonas ir restoranai
9-10 diena: Marlboro ir vyno turai
11-12 diena: Christchurch ir ūkininkų turgeliai
13-14 diena: Kvinstaunas ir alaus daryklos

Apgyvendinimo galimybės

Naujoji Zelandija siūlo daugybę apgyvendinimo galimybių – nuo pigių nakvynės namų ir stovyklaviečių iki prabangių nakvynės namų ir kurortų. Štai keletas geriausių pasirinkimų, atsižvelgiant į jūsų biudžetą ir pageidavimus.

Stovyklavietės ir nakvynės namai

Jei jūsų biudžetas ribotas arba mėgstate gamtą, stovyklavietės ir nakvynės namai gali būti puikus pasirinkimas. Naujojoje Zelandijoje yra platus kempingų tinklas – nuo paprastų iki visiškai įrengtų, o daugelis nakvynės namų siūlo privačius kambarius ir bendrus patogumus.

Biudžetui draugiškos nakvynės vietos

Jei norite daugiau privatumo ir komforto, bet neišlaidauti, galite rinktis biudžetui palankias nakvynės vietas, pavyzdžiui, motelius, atostogų parkus ir nakvynės ir pusryčių namus. Juose paprastai siūlomi švarūs ir patogūs kambariai su pagrindiniais patogumais.

Prabangūs kurortai ir nakvynės namai

Jei ieškote prabangių ir išskirtinių įspūdžių, Naujojoje Zelandijoje yra daug prabangių kurortų ir namelių, kuriuose siūlomi pasaulinio lygio patogumai ir paslaugos. Nuo paplūdimio vilų iki kalnų namelių – čia galėsite mėgautis SPA procedūromis, puikiu maistu ir pramogomis lauke.

DUK:

Ar norint išsinuomoti automobilį Naujojoje Zelandijoje reikia turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą? Ne, Naujojoje Zelandijoje galite naudotis savo šalies galiojančiu vairuotojo pažymėjimu, jei jis išduotas anglų kalba arba turi oficialų vertimą.

Ar saugu stovyklauti Naujojoje Zelandijoje?
Taip, stovyklauti Naujojoje Zelandijoje iš esmės yra saugu, tačiau visada turėtumėte laikytis saugumo rekomendacijų ir taisyklių, ypač atokiose vietovėse.

Kiek kainuoja išsinuomoti kemperį Naujojoje Zelandijoje?
Kemperių nuomos kaina priklauso nuo sezono, transporto priemonės tipo ir nuomos įmonės, tačiau galite tikėtis sumokėti apie 100-200 NZD per dieną.

Ar galiu į kelionę po Naująją Zelandiją pasiimti savo augintinį?
Taip, į kelionę po Naująją Zelandiją galite pasiimti savo augintinį, tačiau turite laikytis taisyklių ir reikalavimų.

Koks geriausias laikas aplankyti Naująją Zelandiją?
Geriausias laikas aplankyti Naująją Zelandiją priklauso nuo jūsų pageidavimų ir veiklos, tačiau paprastai sezono įkarštis būna nuo gruodžio iki vasario, kai oras šiltas ir saulėtas. Kovo-gegužės ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais yra švelnus oras, mažiau žmonių ir mažesnės kainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *