Brazilija | Svarbiausios lankytinos vietos, objektai

Brazilija | Svarbiausios lankytinos vietos, objektai

Brazilija yra šalis, galinti pasigirti įvairiomis lankytinomis vietomis – nuo nuostabių paplūdimių iki šurmuliuojančių miestų ir viskuo, kas yra tarp jų. Jei planuojate kelionę į Braziliją, svarbu žinoti, ko tikėtis ir kur vykti. Šiame vadove supažindinsime su Brazilijos regionais, populiariausiomis keliautojų lankomomis vietomis, geriausiais keliavimo po šalį būdais ir svarbiausiais kultūros paminklais, lauko nuotykiais bei kulinariniais potyriais.

Brazilijos regionai

Brazilija suskirstyta į penkis pagrindinius regionus, kurių kiekvienas pasižymi unikaliomis savybėmis ir lankytinomis vietomis:

  • Šiaurė – šiame regione plyti Amazonės atogrąžų miškai, todėl šis regionas yra gamtos mylėtojų rojus
  • Šiaurės rytai – garsėja paplūdimiais, muzika ir turtinga kultūra
  • Centriniai vakarai – didžiulės lygumos, Pantanalio pelkės ir šalies sostinė Brazilija
  • Pietryčiai – čia įsikūręs didžiausias Brazilijos miestas San Paulas ir kultinis Rio de Žaneiras
  • Pietūs – žinomi dėl europietiškos įtakos, nuostabios pakrantės ir gardžios virtuvės

Top kryptys keliautojams

Brazilija turi ką pasiūlyti kiekvienam, nesvarbu, ar ieškote nuotykių, poilsio, ar kultūros. Štai keletas geriausių vietų, kurias verta įtraukti į savo kelionės maršrutą:

Rio de Žaneiras

Ri de Žaneiras, garsėjantis karnavalu, paplūdimiais ir nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais nuo Kristaus Atpirkėjo statulos, yra privaloma lankytina Brazilijos vieta. Nepraleiskite progos patyrinėti miesto favelas ir paragauti vietinio gatvės maisto.

San Paulas

Didžiausias Brazilijos miestas San Paulas yra kultūros, meno ir virtuvės centras. Apžiūrėkite Vila Madalena rajono gatvės meną, paragaukite vietinės kavos ir išbandykite gyvybingą naktinį miesto gyvenimą.

Salvadoras

Bahijos sostinė Salvadoras yra turtingą istoriją ir kultūrą turintis miestas. Ištyrinėkite Pelourinho rajoną, aplankykite San Francisko bažnyčią ir paragaukite vietinės virtuvės patiekalų, pavyzdžiui, acarajé ir moqueca.

Florianópolis

Florianópolis yra populiari banglentininkų ir paplūdimių mėgėjų vieta, tai miestas, esantis Santa Katarinos saloje. Čia rasite daugiau nei 40 paplūdimių, iš kurių gali rinktis kiekvienas – nuo ramaus vandens iki didelių bangų.

Geriausi keliavimo po Braziliją būdai

Keliauti po Braziliją gali būti nelengva, tačiau galite rinktis iš kelių variantų:

Valstybiniai skrydžiai

Brazilija turi gerai sujungtą oro uostų tinklą, todėl vietiniai skrydžiai yra populiari galimybė keliauti didelius atstumus. Tarp pagrindinių Brazilijoje veikiančių oro linijų yra LATAM, Gol ir Azul.

Tolimo susisiekimo autobusai

Jeigu turite nedidelį biudžetą, tolimojo susisiekimo autobusai yra puikus būdas keliauti po Braziliją. Šalyje veikia kelios autobusų bendrovės, pavyzdžiui, „Viação Cometa” ir „Viação Itapemirim”, o autobusai paprastai yra patogūs ir gerai įrengti ilgoms kelionėms.

Automobilių nuoma

Jei pageidaujate daugiau lankstumo ir nepriklausomybės, Brazilijoje taip pat galima išsinuomoti automobilį. Atminkite, kad eismas kai kuriuose miestuose gali būti įtemptas, o atokesnėse vietovėse keliai gali būti neasfaltuoti.

Top kultūros paminklų, lauko nuotykių ir kulinarinių patirčių, kurias verta aplankyti

Brazilija pasižymi turtinga ir įvairiapusiška kultūra, todėl čia rasite daugybę lankytinų objektų, lauko nuotykių ir kulinarinių patirčių:

Kultūros paminklai

Nuo istorinių miestų iki šiuolaikinės architektūros – Brazilijoje gausu kultūros paminklų, kuriuos galite atrasti. Tarp svarbiausių objektų – kolonijinis Ouro Preto miestas, futuristinis Brazilijos miestas ir kultinė Kristaus Atpirkėjo statula Rio de Žaneire.

Lauko nuotykiai

Brazilijos gamtos grožis yra pagrindinis nuotykių ieškotojų traukos objektas. Vienos iš populiariausių lauko pramogų – žygiai pėsčiomis Serra da Capivara nacionaliniame parke, plaukimas plaustais Iguaçu kriokliais ir banglenčių sportas Florianopolyje.

Kulinariniai potyriai

Braziliška virtuvė – tai gardus vietinių gyventojų, afrikiečių ir europiečių įtakos mišinys. Nepraleiskite progos paragauti firminių šalies patiekalų, tokių kaip feijoada, churrasco ir brigadeiro. Taip pat būtina paragauti gatvės maisto, pavyzdžiui, coxinha ir pastel.

Apgyvendinimas

Brazilijoje yra įvairių apgyvendinimo galimybių, tinkančių kiekvienam biudžetui:

Hosteliai

Hosteliai yra populiarus pasirinkimas biudžetiniams keliautojams, o jų kainos svyruoja nuo 10 iki 30 eurų už naktį. Tarp populiariausių nakvynės namų tinklų Brazilijoje yra „Hostelling International” ir „Selina”.

Viešbučiai

Brazilijoje yra įvairių viešbučių – nuo biudžetinių iki prabangių kurortų. Tarp pagrindinių viešbučių tinklų yra „Accor”, „Marriott” ir „Hilton”.

Airbnb

Airbnb Brazilijoje taip pat galima rinktis iš įvairių butų, namų ir kitų unikalių apgyvendinimo vietų. Atminkite, kad kainos gali labai skirtis priklausomai nuo vietovės ir sezono.

Atsakymai

Klausimas: Ar man reikia vizos keliaujant į Braziliją?

A: Tai priklauso nuo jūsų kilmės šalies. Kai kurių šalių, pavyzdžiui, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kanados, piliečiams, norintiems atvykti į Braziliją, reikia vizos. Kitų šalių, pavyzdžiui, Europos Sąjungos piliečiams, vizos nereikia. Naujausių reikalavimų teiraukitės vietos Brazilijos ambasadoje arba konsulate.

Klausimas: Kokiu metų laiku geriausia vykti į Braziliją?

A: Tai priklauso nuo to, kur planuojate vykti. Vasaros mėnesiais (nuo gruodžio iki kovo) populiariausios paplūdimių vietos, o žiemos mėnesiais (nuo birželio iki rugpjūčio) – geras laikas aplankyti tokius miestus kaip Rio de Žaneiras ir Salvadoras. Nepamirškite, kad kai kurias vietoves, pavyzdžiui, Amazonės atogrąžų miškus, galima lankyti ištisus metus.

Klausimas: Ar saugu keliauti po Braziliją?

A: Nors Brazilija garsėja dideliu nusikalstamumu, svarbu pažymėti, kad daugumai keliautojų kelionė yra saugi ir maloni. Kaip ir bet kurioje kitoje vietoje, svarbu imtis atsargumo priemonių ir stebėti aplinką. Venkite demonstruoti vertingus daiktus, ypač perpildytose vietose, ir būkite atsargūs naudodamiesi viešuoju transportu ar vaikščiodami vieni naktį.

Klausimas: Kokia valiuta naudojama Brazilijoje?

A: Brazilijoje naudojama valiuta yra Brazilijos realas (BRL).

Klausimas: Kokiomis kalbomis kalbama Brazilijoje?

A: Oficiali Brazilijos kalba yra portugalų. Tačiau daugelis brazilų kalba ir angliškai, ypač turistinėse vietovėse. Atokesnėse vietovėse gali būti naudinga žinoti keletą pagrindinių portugališkų frazių.

Klausimas: Ar Brazilijoje galima gerti vandenį iš čiaupo?

A: Paprastai Brazilijoje nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo. Rinkitės vandenį buteliuose arba, jei planuojate šalyje praleisti ilgesnį laiką, pasiimkite vandens filtrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *