Afrikos tyrinėjimas: Geriausių žemyno vietų vadovas ir kelionių patarimai

Afrikos tyrinėjimas: Geriausių žemyno vietų vadovas ir kelionių patarimai

Svajojate apie laukinius nuotykius Afrikoje? Afrika – tai neprilygstamos įvairovės ir grožio šalis: nuo stulbinančių kraštovaizdžių iki turtingo kultūrinio paveldo. Tačiau, turint tiek daug ką pamatyti ir nuveikti, kelionės po žemyną planavimas gali pasirodyti pribloškiantis. Todėl parengėme šį išsamų vadovą, kuris padės jums susigaudyti ir maksimaliai išnaudoti kelionės galimybes.

Afrikos regionų ir kultūrų įvairovės apžvalga

Afrika yra didžiulis ir įvairus žemynas, užimantis daugiau nei 30 mln. kvadratinių kilometrų ir apimantis 54 šalis. Nuo vešlių atogrąžų miškų Centrinėje Afrikoje iki sausringų Sacharos dykumų – kiekvienas regionas turi savo unikalią istoriją, kultūrą ir virtuvę. Kai kurios populiariausios turistų lankomos vietos yra šios:

 • Rytų Afrika: Žymus savo nuostabiais paplūdimiais, įvairia laukine gamta ir pasaulinio garso nacionaliniais parkais, tokiais kaip Serengeti ir Masai Mara.
 • Pietų Afrika: čia yra tokios žymios lankytinos vietos kaip Viktorijos krioklys, Krugerio nacionalinis parkas ir Keiptaunas, taip pat gyva muzikos ir meno scena.
 • Vakarų Afrika: turtinga istorija ir kultūra, o tokios vietos kaip Gana, Senegalas ir Malis leidžia susipažinti su žemyno praeitimi ir dabartimi.
 • Šiaurės Afrika: vartai į Viduržemio jūrą ir Artimuosius Rytus: senoviniai griuvėsiai, šurmuliuojančios turgavietės, nuostabios mečetės ir rūmai.

Patarimai, kaip orientuotis transporto srityje

Pasiekti Afriką gali būti iššūkis, tačiau šiek tiek pasiruošę galite padaryti savo kelionę sklandesnę ir malonesnę. Keletas dalykų, kuriuos reikėtų turėti omenyje:

 • Vizos: Daugelyje Afrikos šalių norint įvažiuoti reikia vizų, o šis procesas gali užtrukti ilgai ir būti sudėtingas. Būtinai iš anksto pasidomėkite, kokie vizų reikalavimai taikomi jūsų kelionės tikslo vietai.
 • Sveikatos klausimai: Priklausomai nuo to, kur keliaujate, gali tekti skiepytis arba imtis kitų atsargumo priemonių sveikatai apsaugoti. Pasitarkite su gydytoju arba kelionių sveikatos klinikoje.
 • Transporto galimybės: Nuo autobusų ir taksi iki traukinių ir lėktuvų – yra daugybė būdų keliauti po Afriką. Rinkdamiesi transporto priemonę atsižvelkite į savo biudžetą, laiko apribojimus ir komforto lygį.
 • Kalbos barjerai: Nors daugelis afrikiečių kalba angliškai, prancūziškai ar kitomis europietiškomis kalbomis, žemyne taip pat kalbama šimtais vietinių kalbų. Būkite pasirengę susidurti su kalbos barjerais ir apsvarstykite galimybę išmokti keletą frazių vietine kalba.

Geriausios safario nuotykių, kultūrinių patirčių ir veiklos gamtoje kryptys

Nesvarbu, ar safaryje norite pamatyti Didįjį penketuką, pasinerti į vietos kultūrą, ar leistis į žygius po nuostabius kraštovaizdžius, Afrikoje kiekvienas ras ką nors sau. Keletas geriausių vietų yra šios:

 • Serengečio nacionalinis parkas, Tanzanija: vienas garsiausių laukinės gamtos rezervatų pasaulyje, kuriame gyvena liūtai, drambliai, žirafos ir kiti kultiniai Afrikos gyvūnai.
 • Marakešas, Marokas: spalvingas miestas su turtinga istorija ir kultūra, garsėjantis turgumis, mečetėmis ir tradiciniais amatais.
 • Kilimandžaro kalnas, Tanzanija: aukščiausia Afrikos viršukalnė, įtraukta į nuotykių mėgėjų ir alpinistų sąrašą.
 • Keiptaunas, Pietų Afrika: Tai kosmopolitiškas miestas su nuostabiais paplūdimiais, pasaulinio lygio restoranais ir turtinga istorija bei kultūra.
 • Viktorijos krioklys, Zambija: Vienas didžiausių pasaulyje krioklių, apsuptas vešlių atogrąžų miškų ir siūlantis daugybę adrenalino teikiančių pramogų, pavyzdžiui, šuolius su šokdynėmis ir plaukimą plaustais.
 • Sacharos dykuma, Marokas: Čia galima jodinėti kupranugariais, miegoti po žvaigždėmis ir patirti didžiausią dykumos nuotykį.

Apgyvendinimo galimybės: nuo stovyklaviečių iki prabangių namelių

Afrika siūlo daugybę apgyvendinimo galimybių, atitinkančių kiekvieno keliautojo poreikius ir pageidavimus: nuo biudžetinių nakvynės namų iki prabangių safario namelių. Keletas populiariausių pasirinkimų:

 • Kampingas: Tai puikus būdas pasinerti į gamtą ir sutaupyti pinigų apgyvendinimo išlaidoms. Daugelyje nacionalinių parkų ir rezervatų galima apsistoti stovyklavietėse, taip pat yra privačių stovyklaviečių ir organizuotų stovyklavimo kelionių.
 • Gyvenamieji namai ir nakvynės namai: Tai dažnai šeimos valdomi objektai, kuriuose galima mėgautis jaukia ir asmenine patirtimi, namuose ruošiamu maistu ir patarimais apie vietines lankytinas vietas.
 • Viešbučiai: Afrikoje daugėja tarptautinių viešbučių tinklų, taip pat mažesnių boutique viešbučių ir svečių namų. Kainos gali labai skirtis priklausomai nuo vietos ir prabangos lygio.
 • Stovyklos: Jei vykstate į safarį arba tyrinėjate atokias laukinės gamtos vietoves, apsistojimas stovykloje gali būti unikali ir nepamirštama patirtis.

Atsakymai

1. Ar reikia vizos keliaujant į Afriką?

Tai priklauso nuo jūsų pilietybės ir kelionės tikslo. Kai kurios Afrikos šalys tam tikrų pasų turėtojams siūlo bevizį įvažiavimą, o kitos reikalauja vizų visiems lankytojams. Norėdami sužinoti vizų reikalavimus, pasidomėkite internete arba kreipkitės į šalies, į kurią vykstate, ambasadą arba konsulatą.

2. Kokių skiepų reikia keliaujant į Afriką?

Vėlgi, tai priklauso nuo kelionės tikslo ir jūsų asmeninės sveikatos istorijos. Kai kurie įprasti skiepai, rekomenduojami keliaujantiems į Afriką, yra geltonasis drugys, hepatitas A ir B, vidurių šiltinė ir pasiutligė. Pasikonsultuokite su savo gydytoju arba kelionių sveikatos klinikoje, kad gautumėte asmeninį patarimą.

3. Ar saugu keliauti į Afriką?

Kaip ir bet kuri kita kelionių kryptis, Afrika susiduria su tam tikra rizika ir iššūkiais, įskaitant nusikalstamumą, politinį nestabilumą ir stichines nelaimes. Tačiau daugelis Afrikos dalių yra saugios ir svetingos turistams. Būtinai atlikite tyrimus ir imkitės atitinkamų atsargumo priemonių, kad būtumėte saugūs.

4. Kokiu metų laiku geriausia aplankyti Afriką?

Tai priklauso nuo kelionės tikslo ir jus dominančios veiklos. Apskritai geriausias laikas aplankyti daugumą Afrikos šalių yra sausasis sezonas, kuris paprastai trunka nuo gegužės iki spalio mėnesio. Tačiau kai kurias vietoves, pavyzdžiui, Rytų Afrikos Serengečio regioną, geriausia aplankyti drėgnuoju metų laiku, kad pamatytumėte gnu migraciją.

5. Kokia valiuta naudojama Afrikoje?

Kiekviena Afrikos šalis turi savo valiutą, tačiau plačiai naudojamos šios valiutos: Pietų Afrikos randas, Kenijos šilingas, Nigerijos naira ir Maroko dirhamas. Daugelyje šalių taip pat priimami JAV doleriai ir eurai, ypač turistinei veiklai, pavyzdžiui, safariams ir viešbučių užsakymams.

6. Ar galiu Afrikoje naudoti savo kredito kortelę?

Didelės kreditinės kortelės, tokios kaip „Visa” ir „Mastercard”, plačiai priimamos miestuose ir turistinėse vietovėse, tačiau gali kilti sunkumų jomis naudotis kaimo ar atokesnėse vietovėse. Visada pravartu su savimi turėti grynųjų pinigų vietine valiuta kaip atsarginį variantą.

7. Ką turėčiau susipakuoti kelionei į Afriką?

Ką susipakuosite, priklausys nuo jūsų kelionės tikslo ir planuojamos veiklos, tačiau kai kurie būtiniausi daiktai: patogūs, lengvi drabužiai, tvirti batai žygiams ir pasivaikščiojimams, skrybėlė ir akiniai nuo saulės, priemonės nuo vabzdžių ir geros kokybės fotoaparatas, kad galėtumėte įamžinti visus nuostabius vaizdus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *