Naudingi patarimai, kaip elgtis transporto priemonės avarinio atidarymo atveju: išsaugoti ramybę ir transporto priemonę

Naudingi patarimai, kaip elgtis transporto priemonės avarinio atidarymo atveju

Avarinės situacijos atveju automobilio savininkui visada kyla sudėtingas iššūkis: kaip elgtis kuo efektyviau ir išsaugoti šaltakraujiškumą. Be viso to, yra svarbi užduotis iki minimumo sumažinti galimą žalą transporto priemonei. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums avarinėje situacijoje.

Avarinis automobilio atidarymas Vilniuje +37060451507

Svarbu: šiame straipsnyje aptariamos tik tos situacijos, kai avarinis automobilio atidarymas yra tiesiog būtinas, o visi veiksmai turi būti atliekami laikantis įstatymų.

 1. Įvertinkite situaciją
  Prieš pradėdami veikti, turite įvertinti situaciją. Jei tai gyvybei pavojinga situacija, pavyzdžiui, karštą dieną uždarytoje transporto priemonėje paliktas vaikas ar gyvūnas, laikas yra labai svarbus. Tokiais atvejais nedelsdami skambinkite pagalbos tarnyboms ir, jei įmanoma, vykdykite jų nurodymus.
 2. Paruoškite įrankius
  Jei turite laiko ir tinkamų įrankių (pavyzdžiui, stiklo daužytuvą ar specialią įsilaužimo įrangą), jie gali būti labai naudingi. Visada stenkitės naudoti tokius įrankius, kurie kuo labiau sumažintų galimą automobilio apgadinimą.
 3. Pasinaudokite profesionalų pagalba. Jei įmanoma, visada stenkitės pasitelkti profesionalų pagalbą. Profesionalai gali atidaryti automobilį su minimalia automobilio ar jo įrangos sugadinimo rizika.
 1. Elkitės ramiai ir užtikrintai
  Avariniu atveju svarbiausia išlikti ramiam ir veikti ryžtingai. Gebėjimas išlikti ramiam padės jums priimti teisingus sprendimus ir veikti efektyviai.
 2. Gerbkite kitų žmonių turtą.
  Visada gerbkite kitų žmonių nuosavybę ir veikite tik tais atvejais, kai atidarymas yra absoliučiai būtinas. Bet kokioje kitoje situacijoje kreipkitės pagalbos į transporto priemonės savininką arba pagalbos tarnybas.
 3. Mokymas ir pasirengimas
  Išmanyti ir tinkamai elgtis avarinėje situacijoje padeda mokymasis ir pasiruošimas. Reguliariai atnaujinkite savo žinias ir įgūdžius, dalyvaukite saugos ir pirmosios pagalbos mokymuose.

Išvada
Situacijos, kai reikia avariniu būdu atidaryti transporto priemonę, laimei, nėra dažnos. Tačiau žinojimas, kaip elgtis tokiomis aplinkybėmis, gali išgelbėti gyvybę ir užkirsti kelią žalai. Svarbiausia išlikti ramiam, naudotis turimomis priemonėmis ir ištekliais ir visada veikti pagal įstatymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *