Interneto svetainių dizainas pradedantiesiems: Interneto svetainių kūrimo vadovas

Interneto svetainių dizainas pradedantiesiems: Interneto svetainių kūrimo vadovas

Norite susikurti savo svetainę, bet nežinote, nuo ko pradėti? Nesijaudinkite, nesate vieni. Daugelį žmonių gąsdina mintis apie savo svetainės kūrimą ir paleidimą, tačiau iš tikrųjų tai daug lengviau, nei galite pagalvoti. Šiame vadove apžvelgsime svetainės dizaino ir kūrimo pagrindus, kurie padės jums pradėti dirbti.

Svetainės dizaino ir kūrimo pagrindai

Svetainės dizainas ir kūrimas apima kelias skirtingas disciplinas, įskaitant grafinį dizainą, naudotojo patirties dizainą ir kodavimą. Norint sukurti puikiai atrodančią, lengvai naudojamą ir tinkamai veikiančią svetainę, svarbu suprasti kiekvienos iš šių disciplinų pagrindus.

Svetainės kūrėjo arba turinio valdymo sistemos (TVS) pasirinkimas

Vienas pirmųjų sprendimų, kuriuos turėsite priimti kurdami savo interneto svetainę – kokią svetainių kūrimo programą ar turinio valdymo sistemą naudoti. Yra daug įvairių galimybių, kurių kiekviena turi savų privalumų ir trūkumų. Kai kurios populiarios galimybės yra „WordPress”, „Wix” ir „Squarespace”.

Svetainės maketo kūrimas ir tinkamos vaizdinės medžiagos bei turinio parinkimas

Pasirinkus svetainių kūrėją arba TVS, metas pradėti kurti svetainės dizainą. Tam reikia pasirinkti maketą, tinkamą vaizdinę medžiagą (pavyzdžiui, paveikslėlius ir vaizdo įrašus) ir sukurti turinį, kuris sudomintų ir informuotų lankytojus.

Savo svetainės paleidimas

Sukūrus svetainę, metas ją paleisti! Tai reiškia, kad reikia pasirinkti domeno vardą, susirasti talpinimo paslaugų teikėją ir paskelbti svetainę. Prieš paleisdami svetainę būtinai ją kruopščiai išbandykite, kad įsitikintumėte, jog viskas veikia tinkamai.

Tinklalapio pritaikymas paieškos sistemoms

Kai svetainė jau veikia, svarbu ją optimizuoti paieškos sistemoms. Tam reikia strategiškai naudoti raktinius žodžius, kurti aukštos kokybės turinį ir užtikrinti, kad jūsų svetainė būtų pritaikyta mobiliesiems įrenginiams ir greitai pakraunama.

Atsakymai

1. Kiek kainuoja sukurti svetainę?

Svetainės sukūrimo kaina gali labai skirtis, priklausomai nuo tokių veiksnių, kaip pasirinkta svetainių kūrimo programa arba TVS, svetainės sudėtingumas ir tai, ar samdote profesionalų žiniatinklio dizainerį. Kai kurie svetainių kūrėjai, pavyzdžiui, „WordPress” ir „Wix”, siūlo nemokamus planus, o kiti gali imti mėnesinį ar metinį mokestį.

2. Ar reikia mokėti programuoti, kad galėčiau sukurti svetainę?

Ne, norint sukurti svetainę, nebūtinai reikia mokėti programuoti. Daugelis svetainių kūrėjų ir TVS platformų siūlo „drag-and-drop” sąsajas, kurios leidžia lengvai sukurti svetainę neturint jokių programavimo žinių. Tačiau tam tikros kodavimo žinios gali būti naudingos, jei norite pritaikyti svetainę arba pridėti pažangesnių funkcijų.

3. Kaip pasirinkti svetainių kūrėją arba TVS?

Rinkdamiesi svetainių kūrėją arba TVS, atsižvelkite į tokius veiksnius kaip naudojimo paprastumas, lankstumas, kaina ir konkrečios savybės bei funkcijos, kurių reikia jūsų svetainei. Prieš priimdami sprendimą, peržiūrėkite įvairių galimybių apžvalgas ir palyginimus bei išbandykite kelias platformas.

4. Kaip pasirinkti domeno vardą?

Rinkdamiesi savo svetainės domeno vardą, stenkitės pasirinkti tokį, kuris būtų trumpas, įsimintinas ir lengvai ištariamas. Jis taip pat turėtų būti susijęs su jūsų svetainės turiniu arba paskirtimi. Naudodamiesi domeno vardo paieškos priemone, peržiūrėkite galimus variantus ir patikrinkite, ar nėra problemų dėl prekių ženklų ar autorių teisių.

5. Kaip optimizuoti svetainę paieškos sistemoms?

Norėdami optimizuoti svetainę paieškos sistemoms, pradėkite nuo raktinių žodžių tyrimo, kad nustatytumėte, kokių raktinių žodžių ir frazių ieško jūsų tikslinė auditorija. Šiuos raktažodžius strategiškai naudokite savo turinyje, puslapių pavadinimuose ir meta aprašymuose. Įsitikinkite, kad jūsų svetainė pritaikyta mobiliesiems įrenginiams ir greitai pakraunama, ir apsvarstykite galimybę įgyvendinti kitas SEO strategijas, tokias kaip atgalinis susiejimas ir vietinės paieškos optimizavimas.

6. Kaip savo svetainę padaryti vizualiai patrauklesnę?

Kad svetainė taptų vizualiai patrauklesnė, pasirinkite aukštos kokybės vaizdus ir vaizdo įrašus, kurie būtų susiję su jūsų turiniu. Visoje svetainėje naudokite nuoseklią spalvų schemą ir šriftą, pasirūpinkite, kad jūsų išdėstymas būtų švarus ir patogus naršyti.

7. Kaip dažnai turėčiau atnaujinti savo svetainę?

Pravartu reguliariai atnaujinti savo svetainę, pateikiant šviežią turinį, kad ji būtų įdomi ir aktuali lankytojams. Priklausomai nuo svetainės paskirties ir turimo laiko, galite ją atnaujinti kasdien, kas savaitę arba kas mėnesį. Prieš skelbdami atnaujinimus, būtinai juos kruopščiai išbandykite, kad įsitikintumėte, jog jie nesukels jokių problemų jūsų svetainėje.

Apibendrinant, svetainės kūrimas gali atrodyti bauginantis, tačiau turint tinkamų įrankių ir žinių, tai pasiekiama kiekvienam. Suprasdami svetainių dizaino ir kūrimo pagrindus, pasirinkdami gerą svetainių kūrėją arba TVS, tinkamai ją paleisdami ir optimizuodami paieškos sistemoms, galite sukurti savo poreikius atitinkančią ir lankytojus įtraukiančią svetainę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *