Gamtos nauda sveikatai: Geresnė savijauta praleidžiant laiką lauke

Gamtos nauda sveikatai: Geresnė savijauta praleidžiant laiką lauke

Ar kada nors jaučiatės per ilgai užsidarę namuose ar biure? Laiko praleidimas gamtoje gali padaryti stebuklus jūsų psichinei ir fizinei savijautai. Štai keletas privalumų:

Psichikos sveikatai naudingos savybės

Buvimas gamtoje susijęs su mažesniu streso, nerimo ir depresijos lygiu. Buvimas natūralioje aplinkoje gali padėti nuraminti protą ir sumažinti neigiamą gyvenimo mieste poveikį. Tai taip pat gali pagerinti kognityvines funkcijas ir skatinti kūrybiškumą.

Nauda fizinei sveikatai

Veikla lauke, pavyzdžiui, žygiai pėsčiomis, važinėjimas dviračiu ir plaukimas, gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą, sustiprinti jėgą ir ištvermę bei padidinti lankstumą. Saulės spindulių poveikis taip pat padeda organizmui pasigaminti vitamino D, kuris būtinas kaulų sveikatai.

Imuninės sistemos stiprinimas

Ar žinojote, kad laikas, praleistas gamtoje, taip pat gali sustiprinti jūsų imuninę sistemą? Tyrimai parodė, kad buvimas natūralioje aplinkoje gali padidinti baltųjų kraujo kūnelių, padedančių kovoti su infekcijomis ir ligomis, gamybą.

Geresnė miego kokybė

Laiko leidimas gamtoje gali padėti sureguliuoti miego režimą ir pagerinti miego kokybę. Natūralios šviesos poveikis dienos metu gali padėti atstatyti natūralų organizmo cirkadinį ritmą, todėl lengviau užmigti naktį.

Ryšys su gamtos pasauliu

Būdami gamtoje galite pajusti didesnį ryšį su jus supančiu pasauliu. Tai gali suteikti jums perspektyvos jausmą ir priminti apie gamtos pasaulio grožį ir stebuklus.

DUK:

K: Kiek laiko turėčiau praleisti gamtoje, kad pajusčiau šią naudą?
A: Net 20-30 minučių per dieną gali labai pagerinti jūsų psichinę ir fizinę savijautą.

K.: Ką daryti, jei gyvenu mieste, kur ribotos galimybės patekti į gamtą?
A: Ieškokite parkų, žaliųjų erdvių ar kitų vietovių, kuriose auga medžiai ir augalai. Net nedidelis žolės plotelis ar keli medžiai gali daug ką pakeisti.

K: Ar turiu užsiimti intensyvia fizine veikla, kad pajusčiau gamtos teikiamą naudą sveikatai?
A: Ne, net ir švelni veikla, pavyzdžiui, pasivaikščiojimas, darbas sode ar pasisėdėjimas parke, gali būti naudinga sveikatai.

K: Ką daryti, jei esu alergiškas arba sergu astma?
A: Vis tiek galima mėgautis gamtos teikiamais privalumais. Pasitarkite su gydytoju apie geriausius būdus, kaip valdyti simptomus ir mėgautis veikla lauke.

K: Ar buvimas gamtoje gali padėti sergant sezoniniu afektiniu sutrikimu?
A: Taip, natūralios šviesos poveikis ir buvimas natūralioje aplinkoje gali padėti sušvelninti simptomus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *