Dantų griežimo pavojus: priežastys, poveikis ir gydymo būdai

Dantų griežimo pavojus: priežastys, poveikis ir gydymo būdai.

Dantų griežimas dantimis, dar vadinamas bruksizmu, yra dažna būklė, kuria serga ir vaikai, ir suaugusieji. Nors retkarčiais dantų griežimas gali nesukelti didelės žalos, lėtinis dantų griežimas gali sukelti rimtų dantų problemų, įskaitant dantų, dantenų ir žandikaulio pažeidimus. Šiame straipsnyje panagrinėsime dantų griežimo priežastis, pasekmes ir gydymo galimybes.

Kas yra bruksizmas

Dantų griežimas pasireiškia, kai suspaudžiate arba sukandžiojate dantis, dažnai nesąmoningai. Nors tai gali vykti dieną, dauguma žmonių griežia dantimis naktį miegodami, todėl tai sunku nustatyti. Dantų griežimo simptomai: galvos skausmas, žandikaulio skausmas ir jautrūs dantys.

Priežastys ir rizikos veiksniai

Tiksli dantų griežimo priežastis vis dar nežinoma, tačiau kai kurie veiksniai gali padidinti šios būklės išsivystymo riziką. Šie veiksniai yra stresas, nerimas, miego sutrikimai ir tam tikri vaistai. Be to, gyvenimo būdo veiksniai, tokie kaip alkoholio ir kofeino vartojimas, taip pat gali turėti įtakos dantų griežimui

Įtaka burnos sveikatai

Lėtinis dantų griežimas gali sukelti keletą rimtų dantų problemų, įskaitant nusidėvėjusius, nuskilusius ar įtrūkusius dantis. Taip pat gali būti pažeistos dantenos, dėl to gali atsirasti dantenų recesija ir paveikti temporomandibulinį sąnarį (TMJ), todėl gali būti sunku kramtyti ir skaudėti žandikaulį.

Gydymo galimybės

Yra keletas gydymo būdų, kaip sumažinti dantų griežimą ir apsaugoti savo burnos sveikatą. Vienas iš įprastų gydymo būdų yra naktinių apsaugų dėvėjimas – tai pagal užsakymą pritaikytas įtaisas, kuris uždedamas ant dantų, kad būtų išvengta dantų griežimo. Kitos galimybės – streso valdymo metodai, atsipalaidavimo terapijos ir dantų procedūros, pavyzdžiui, karūnėlės ar breketai.

Atsakymai

1. Kaip sužinoti, ar naktį griežiu dantimis?

Dauguma žmonių, kurie naktį griežia dantimis, apie tai nežino. Tačiau jei pabundate nuo galvos skausmo, žandikaulio skausmo ar jautrių dantų, gali būti, kad miegodami griežiate dantimis.

2. Ar stresas gali sukelti dantų griežimą?

Taip, stresas yra dažna dantų griežimą sukelianti priežastis. Ieškant būdų, kaip valdyti stresą, pavyzdžiui, mankšta, meditacija ar terapija, gali padėti sušvelninti šią būklę.

3. Kaip galiu apsaugoti dantis nuo pažeidimų dėl jų griežimo?

Nakties apsaugų dėvėjimas yra vienas iš veiksmingų būdų apsaugoti dantis nuo žalos, kurią sukelia dantų griežimas. Be to, gera burnos higiena ir vengimas vartoti kietą ar traškų maistą gali padėti apsaugoti dantis.

4. Ar dantų griežimas gali sukelti dantenų recesiją?

Taip, lėtinis dantų griežimas gali sukelti dantenų recesiją, kuri gali sukelti kitų dantų problemų, pavyzdžiui, dantų jautrumą ir ėduonį.

5. Ar vaikai gali griežti dantimis?

Taip, vaikai gali griežti dantimis, nors ši būklė labiau būdinga suaugusiesiems. Jei įtariate, kad jūsų vaikas griežia dantimis, pasitarkite su jo odontologu ir aptarkite gydymo galimybes.

6. Ar dantų griežimas yra išgydomas?

Nors dantų griežimas nėra išgydomas, yra keletas gydymo būdų, kurie palengvina simptomus ir užkerta kelią tolesnei žalai dantims ir burnos sveikatai.

Dantų griežimas, dar vadinamas bruksizmu, gali turėti rimtų pasekmių jūsų burnos sveikatai, jei nebus gydomas. Norint apsaugoti dantis ir palaikyti gerą burnos higieną, labai svarbu suprasti šios būklės priežastis, pasekmes ir gydymo galimybes. Jei įtariate, kad galbūt griežiate dantimis, pasitarkite su odontologu ir aptarkite geriausiai jūsų poreikius atitinkantį gydymo būdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *